Solidarność Wielkopolska - Aktualności

Wtorek 27 kwietnia 2021

W pilotażowym programie na początku maja, a na dobre w połowie miesiąca mają ruszyć szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy. Do zeszłego poniedziałku (19 kwietnia) pracodawcy i związkowcy mogli zgłaszać swoje uwagi do przygotowanego przez rząd programu szczepień w przedsiębiorstwach. W najbliższych dniach zasady szczepień pracowniczych mają zostać oficjalnie ogłoszone. Jak się jednak okazuje, niektórzy wielkopolscy pracodawcy postanowili jak najszybciej skorzystać z tej możliwości i zaszczepić swoich pracowników.

Wtorek 27 kwietnia 2021
fot. pixabay
Wtorek 27 kwietnia 2021

Sytuacja na rynku pracy jest bardzo dynamiczna, a w związku z tym pracodawcy coraz częściej decydują się zatrudniać pracowników zza wschodniej granicy Polski. W wielu firmach pracują obok siebie Polacy, Ukraińcy, Białorusini i inni obcokrajowcy. Członkiem NSZZ ,,Solidarność’’ ma prawo być każdy pracujący, niezależnie od tego jakim legitymuje się obywatelstwem.

Wtorek 27 kwietnia 2021

Dla uczczenia 41. rocznicy powołania NSZZ „Solidarność” i w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Instytut Literatury we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Solidarności organizuje konkurs literacki „Pokolenie Solidarności”.

Wtorek 27 kwietnia 2021
pixabay.com

Ponad 15 milionów Polaków będzie musiało podjąć decyzję czy wybrać IKE plus czy ZUS jako miejsce przekazania swoich oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Jeżeli tego nie zrobią, państwo skieruje ich do IKE plus.

Wtorek 27 kwietnia 2021

Wprowadzenie emerytur stażowych to jest dla nas najważniejszy postulat i od tego związek zawodowy Solidarność nie odstąpi – zadeklarował w piątek szef Solidarności Piotr Duda. W ciągu kilku tygodni związek ma przedstawić ścieżkę dojścia do tego, by projektem zajął się Sejm.

Wtorek 27 kwietnia 2021
Kancelaria Prezydenta RP

20 kwietnia Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw.

Wtorek 27 kwietnia 2021

Komisja Europejska przedstawiła w marcu projekt dyrektywy w sprawie jawności płac. Zgodnie z nim, już osoby ubiegające się o zatrudnienie w danej firmie będą informowane o wysokości lub przedziale wynagrodzenia.